10 טיפים למניעת שכחת ילדים במכונית

מניעת שכחת ילדים

הקיץ בפתח וניתן להרגיש כיצד הטמפרטורות בחוץ עולות ואיך הלחות מתגברת. עם בוא הקיץ גוברת גם הסכנה לשכחת ילדים ובעיקר פעוטות ברכב, וכדי לשמור על הילדים שלכם, כדאי לקרוא וליישם את הטיפים הבאים כדי לא להצטרף לסטטיסטיקה האיומה של מקרי המוות הנגרמים מדי קיץ בכלל שכחת תינוקות וילדים בגילים השונים ברכב הפרטי וברכבי הסעות.

טיפים חשובים שיסייעו לכם להימנע משכחת הילד ברכב

הטיפ החשוב ביותר להורים הוא לוותר על המשפט המיותר "לי זה לא יקרה", המציאות מוכיחה כי שכחת ילד ברכב יכולה לקרות לכל אחד ואחת, גם לנהגים המנוסים ביותר וגם להורים המקפידים על נהיגה בטוחה ועל השגחה צמודה על הילד. הקיץ הישראלי חם, לוהט ולח, ההורים עסוקים בשיחות, בסידורים ובענייני עבודה, ומספיק רגע אחד של חוסר תשומת לב, ועלולים לשכוח את הילד ברכב החונה בחוץ, ותוך זמן קצר הילד עשוי להיקלע למצוקה קשה, ומשם הדרך קצרה לטרגדיה.

לכן, חשוב לקרוא את הטיפים הבאים, כך תוכלו גם אתם להימנע מתופעת שכחת ילדים ברכב, ותוכלו לחזור הביתה בשלום ובבטחה:

  1. תיק במושב האחורי – מומלץ להניח את התיק עם המסמכים ושאר החפצים במושב האחורי, כך לפני היציאה מהרכב תיאלצו להסתובב למושב האחורי ולא תשכחו את הילד.
  2. לדבר בזמן הנסיעה – אם תקפידו לשוחח עם הילד, גם אם התינוק עדיין לא מדבר, תשמרו אתו על קשר ולא תשכחו אותו לאחר החניית הרכב וההגעה ליעד.
  3. התקנת מערכת בטיחות לרכב – כדאי לנצל את ההטבה שהמדינה מציעה ולהתקין מערכת בטיחות לרכב הכוללת בין השאר גם מערכת למניעת שכחת ילדים, מצלמת דרך ועוד.
  4. להימנע משיחות עבודה בדרך – כל אדם הטרוד בענייני עבודה עלול לשכוח את הילדים ברכב, לכן במידת האפשר כדאי להימנע משיחות אלו במהלך הנסיעה, ומומלץ לנצל את הנסיעה המשותפת לשיחה ולשירה עם הילדים.
  5. תמונה של הילדים במקום בולט – כדאי להניח תמונה של הילד או הילדים במקום בולט ברכב, כך התמונה תסייע לכם לא לשכוח אותם כאשר הגעתם ליעד.
  6. מוצץ במחזיק המפתחות – הורים לתינוקות יכולים לחבר מוצץ לצרור המפתחות של הרכב, המוצץ יזכיר להם לוודא כי הפעוט לא נשכח לבדו ברכב.
  7. לשלוח הודעה לבן/בת הזוג – אפשר לשלוח הודעת להורה המסיע את הילדים, בסמוך למועד ההגעה, כדי לוודא אתו שהוא לא שכח את הילדים ברכבו.
  8. אפליקציה בנייד – ניתן להוריד בגוגל פליי ובחנות של אפל מגוון אפליקציות המבוססות על מיקום ותנועה, האפליקציה שולחת תזכורת לנהג לא לשכוח את הילד, בהתאם לשינויים בקצב התנועה שלו.
  9. מחשב נייד מאחור – אם אתם לוקחים את הלפטופ לכל מקום, מומלץ להניח אותו על המושב מאחור, כך לא תשכחו להוציא את הילדים.
  10. חיישן משקל מתחת למושב הילד – יש מגוון מערכות עם חיישני משקל, את המערכת מתקינים מתחת למושב הילד והיא שולחת תזכורת או הודעות לגורמים קבועים מראש אם הילד יושב במושב בזמן שהרכב כבוי ועומד במקום.

 

0 תגובות

השאירו תגובה

רוצה להצטרף לדיון?
תרגישו חופשי לתרום!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *