מצלמת רוורס – חיישני רוורס למניעת תאונות

כאשר אנו נוסעים לאחור בכל כלי רכב, יש יותר מדי שדות ראייה מתים שאינם גלויים לעינינו. אומנם אנו מביטים במראות בכל נסיעה לאחור, אבל זה ממש לא מספיק כדי לוודא שאין שם מישהו או משהו. לפיכך רצוי ומומלץ לשלב מצלמת רוורס בכל רכב, שתאפשר לנו לראות לקראת מה אנחנו נוסעים ותמנע תאונה ברוורס.

לפי אגף טכנולוגיות ברשות הלאומית לבטיחות בדרכים, אין חובת התקנה של חיישני רוורס ברחבי העולם (ולפיכך גם לא בישראל). למרות זאת, בהחלט מומלץ להתקין מצלמת רוורס ברכב, וזאת בעיקר למניעת "תאונות חצר".

מערכת Movon מאפשרת להתקין מצלמת רכב נוספת על הקיים, שתשמש כמצלמת רוורס ותציג את המתרחש בנסיעה לאחור. אפשרות זו לא מגיעה עם המערכת בצורה מובנית, ויש להוסיף אותה לבחירתכם.

סוגי התראות למניעת תאונות במערכת מובון

סוגים של חיישני רוורס

ככלל חשוב לציין ששטחי הראייה המתים גדלים ומתרבים ככל שמדובר ברכב גדול יותר. בכלי רכב פרטיים יש פחות שטחים מתים בהשוואה לאוטובוסים או משאיות.

תפקידן של מערכות עזר בנהיגה לאחור הוא כפול – גם לשדר תמונה בזמן אמת של המתרחש בשטחים המתים מאחורי הרכב, וגם להתריע באמצעים שונים מפני התנגשות אפשרית.

למרות שכל חיישן פועל בצורות שונות, כל סוג נכנס מיידית לפעולה בעת שילוב להילוך אחורי. חיישני רוורס פועלים במספר שיטות עיקריות:

מערכת וידאו – מצלמת וידאו המשולבת ברכב מצלמת את המתרחש בזמן נסיעה לאחור, ומעבירה את השידור למסך הנמצא מול עיני הנהג. בצורה כזו אין צורך להביט במראות או להסתובב לאחור, בזווית נהיגה לא נוחה שעלולה אף להיות מסוכנת בפני עצמה. מערכות ויזואליות לא תמיד שולחות התראה, אלא רק מציגות את השטח מאחורי הרכב ונותנות לנהג לקבל את ההחלטה.

מצלמת רכב מובון

מערכת על קולית – שליחה וקבלה של גלי קול אולטרה-סוניים מאפשרת למדוד את השינויים בתהודת גלי הקול, לאחר פגיעתם באובייקט הנמצא בטווח השידור.

מערכת מכ"ם / רדאר – המערכת מודדת שינויים בתדירות ובאורך הגל של גלי קול הנפלטים מהרדאר. מכיוון שהמכ"ם נמצא בתנועה יחסית לעצם הנמדד, שינויים אלו מייצרים "תמונה" של האובייקט והמערכת מסוגלת לשלוח לנו אזהרה.

מערכת לייזר – קרני לייזר סורקות את השטח סביב חלקו האחורי של הרכב, ומגלות עצמים שאינם גלויים ויזואלית לנהג. יעילותה הגדולה של המערכת היא בגילוי עצמים הן מאחורי הרכב והן מצדדיו.


מערכת מובון מבית א.ד.י מערכות מסייעת במניעת תאונות דרכים במגוון רחב של סיטואציות, באמצעות שליחת התראות קוליות או חזותיות. כמו כן המערכת שולחת התראה למניעת שכחת ילדים ברכב.

 

 

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *